72. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası

Sağlıklı bir toplum, güçlü bir toplumdur. Toplum sağlığı ülkelerin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. Yaşam şartları ve sosyo-ekonomik durum toplum sağlığını etkilemektedir. Yaşam seviyesi yüksek toplumlarda ortaya çıkabilecek hastalıkların önlenmesi geri kalmış toplumlara göre daha fazla mümkündür.  Verem, insan sağlığı açısından tehlikeli hastalıklardan biridir. Bulaşıcı olan verem hastalığından aşı yoluyla kurtulmak mümkündür. Tüm hastalıklarda olduğu gibi veremle savaşta da erken teşhis büyük önem arz etmektedir. Ülkemizde verem savaş dispanserlerinde büyük bir titizlikle aşılar uygulanmış ve hastalığın yayılması önlenmiştir. Hastalıklara karşı bilinçli olmalı ve eğitici faaliyetlerle toplum üzerinde duyarlılık yaratılmalıdır.

Tüberküloz (Verem) hastalığı ile ilgili toplumun bilgilendirilmesi ve bu hastalığa dikkat çekilmesi amacıyla ülkemizde her yıl ocak ayının ilk pazar günü ile başlayan hafta “Verem Eğitim ve Propaganda Haftası” olarak belirlenmiştir.

İçinde bulunduğumuz Verem Savaş Haftası dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal Ulusan

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir