Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı

Çanakkale Zaferi, bağımsızlık uğruna, canını seve seve feda etmeyi bir görev bilen aziz şehitlerimizin başarısı ve destanıdır. Türk milleti, tarih boyunca bağımsızlığından hiçbir zaman vazgeçmemiş, bunu bir yaşam tarzı olarak benimsemiştir. Bu nedenle hiçbir güç Ulusumuzu esaret altına alamamış, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama kararlılığı, birlik ve beraberliğimize yönelen tüm tehditleri saf dışı bırakarak ülkemizi büyük ve güçlü kılmıştır. Bağımsızlık ve özgürlüğün onurlu bir ulus için ne derece önemli olduğunu bilen Türk Milleti ve tarihi nice büyük zaferlerle dolu şanlı ordumuz, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde onuruyla çıkmış, zorda kaldığı zaman neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bugün yaşam sürdüğümüz kutsal vatan toprakları, ülkemizin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır. Milletimiz, vatanımızın bağımsızlığı uğrunda canlarını ortaya koyan bağımsızlık ve özgürlüğümüzün yaratıcısı şehitlerimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacaktır.

Çanakkale Deniz Zaferi, Birinci Dünya Savaşı içinde ayrıca özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlık uğruna canını veren Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Çanakkale’de kazanılan zafer, tüm dünyada da ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini kabul ettirmiş ve Aziz Türk Milleti’nin varlığını ortaya koymuştur.

 

Çanakkale Zaferi’nin tüm kahramanlarını, özgürlük ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını feda ederek, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal Ulusan

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir