Can Cumurcu, TBMM’de o geceyi anlattı

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği (TDH) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Gazi Can Cumurcu, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun davetlisi olarak TBMM’deydi.

İstanbul Çengelköy Mahallesi Muhtarı Can Cumurcu, olay günü Kuleli Askeri Lisesinden çıkan bir albayın havaya ateş ederek yanlarına geldiğini söyledi.

Söz konusu albayın ‘Sokakları boşaltın, asker yönetime el koydu’ sözüne ‘Ne içtin de güzelleştin’ sözü ile karşılık verdiğini belirten Cumurcu, şöyle devam etti:

“Bu albay, yanında 3 çevik kuvvet polisi ile geldi. Çengelköy’ün gençlerini arkamda görünce bu albay yine havaya ateş ederek beraberindeki polislerle kaçtı. Bir yerlerden silah sesleri geliyordu. Gece saatlerinde silah sesleri artmaya başladı. Silah sesleri artık çok yakındı. Gelen bir mermi ile bacağımın koptuğunu zannettim. G3 piyade tüfeği ile yaralanmışım. Hastaneye ilk ben girdim. Benden sonra hastane mezbaha gibiydi. 17 şehit verdik, 100’e yakın gazimiz var. Yeğenimi de kaybettim. Bugün muhtarlıktan içeri giren ya bir gazi ya da bir şehit yakını. O nedenle dik durmamız lazım.”

Cumurcu, Çengelköy halkı olarak mahallelerine “gazi” ünvanının verilmesini talep ettiklerini söyledi.

whatsapp-image-2016-11-28-at-7-51-32-pm

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir