DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılan ve 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe Girişimi Türkiye tarihinde unutulmayacak günlerden biri oldu. 15 Temmuz 2016 gecesinde Türk Silahları Kuvvetleri bünyesindeki darbecilerin kendilerine verdiği isimle “Harekat Yıldırım veya Yurtta Sulh Konseyi” olarak lanse eden bir grup askerin sonradan FETÖ terör örgütü olarak tanımlanan bu grup tarafından yönetimin ele geçirilmesi girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğanın lider özelliği ve halkımızın vatan sevgisi ile halkın kendini canisperhane sokağa atması sonucu, güvenlik kuvvetlerinin yanı sıra halkın birçok noktada darbecilere karşı, silahlara tanklara karşı gösterdiği taşlı sopalı direnç karşısında darbeciler hedeflerine ulaşamadılar.

Darbeciler, Türkiye Büyük Millet Meclisini dahi bombalayarak ülkelerine ve Türk halkına karşı başlattıkları bu hain girişimin ne denli cürertkar ve düşmanca olduğunu gözleröüne sermişlerdir. O gece demokrasi uğruna hakkın rahmetine kavuşan 256 şehidimizin ve 3000 den fazla gazimizin hakları ödenmez. O gece ve takip eden günlerde halkımız sokaktan ayrılmayarak demokrasi nöbetleriyle ülkesine, milletine, demokrasisine ve yönetimine sahip çıktığını, darbecilere  fırsat vermeyeceğini kanıyla ve canıyla ortaya koyarak bir kez daha ispatlamıştır.

Devletimiz terör örgütlerine karşı mücadeleler vermekte iken, 15 Temmuz 2016 günü  yaşanan darbe teşebbüşüne karşı FETÖ terör örgütü ile de mücadele etmiş, her türlü terör eylemlerine karşı  halkıyla bütün olduğunu göstermiştir. Vatan savunmasında şehit düşen kahraman askerlerimiz ve 15 temmuz gecesi sokaktaki karşı direnişte vefat eden tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Şehit ve gazilerimize minnettarız. Aileleleri emanetleridir.

Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Ulusan

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir