Dolar Kuru Üzerinden Kurulan Spekülatif Saldırı Son Bulmalı


Son günlerde dolar kuru üzerinden ülkemize uygulanan ekonomik saldırının daha önce halka doğrultulan silahlarla yapılmaya çalışılan darbe girişiminin devamı olarak yorumluyoruz.
Ekonomik göstergelerle hiçbir ilgisi olmayan ve oluşturulmaya çalışılan bu panik tablosunun Türkiye ile dolar üzerinden oynamak, operasyon çekmek amaçlı olduğu ortadadır. Türkiye olarak bu oyunu görüyoruz. Türkiye küresel ekonomilerinin önemli bir parçasıdır, Türkiye’de olan biten dünya ekonomisinde de yankılarını bulacaktır. Türkiye avrupa ekonomisinin bir parçasıdır ve Avrupa Türkiye ekonomisin kötü bir noktaya gitmesini istememektedir. Bilinmelidir ki, üretmeye devam ederek istihdamımızı genişlemeyi arttırmayı sürdürerek bu oyunu bozacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan “Fabrikalarımızın çarklarını işletmeye devam edeceğiz” derken dolarla açılan savaş oyununu üretim silahlarımızla bozacağımızı ifade etmiştir.
Türkiye’nin büyümesinden güçlenmesinden, özellikle savunma sanayinde yaptığı yerli ve milli yatırımlardan ve bölgesinde söz sahibi olmasından duyulan rahatsızlıklardır aslında yaşananların gerçek sebebi. Bu ülkenin halkı Kurtuluş savaşını yaşamış ve vatan topraklarına sahip çıkmıştır. Bugün yaşanan ekonomik sıkıntı yine bu özverili halkın sağduyulu soğukkanlı ve kararlı duruşu ile aşılacaktır. Bize bu oyunu kuranların unuttuğu şey bu ülkeyi yönetenlerin kararlılığı ve halkımızın vatanseverliğidir. Vatandaşlarımız bu oyunu bozar.
Bilal ULUSAN
Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir