Duyurular

Üçüncü Olağan Genel Kurul

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği, 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 16.12.2022 tarih ve saat 10:00 da Dernek Genel Merkezinde yapılacaktır. 29.11.2022 tarih ve 29 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile;  16.12.2022 tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Olağan...

daha fazla bilgi edinin

Üçüncü Olağan Genel Kurul

Posted by on 17:14 in Duyurular | 0 comments

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği, 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 16.12.2022 tarih ve saat 10:00 da Dernek Genel Merkezinde yapılacaktır. 29.11.2022 tarih ve 29 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile;  16.12.2022 tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Olağan Genel Kurul toplantısının 25.12.2022 tarih ve saat 10:00 da Dernek Genel Merkezinde toplanmasına karar verilmiştir.

Değerli üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

GÜNDEM

1.Açılış Yoklama

2.Divan seçimi, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması.

3.Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve ibrası.

4.Denetim Kurulu raporunun okunması ve kabulü.

5.Dernek tahmini bütçesinin görüşülmesi ve kabulü.

6.Dernek Merkezinin Muğla İline taşınması.

7.Yönetim Kurulu üyelerinin ve organ seçimlerinin yapılması.

8.Onursal üyeliklerin oylaması , dilek ve temenniler ve kapanış.

Saygılarımızla.

Türkiye’de Rusya-Ukrayna Müzakere Görüşmeleri Yapılacak.

Posted by on 12:54 in Duyurular, Genel, Güncel | 0 comments

Türkiye’de Rusya-Ukrayna Müzakere Görüşmeleri Yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre; Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sn. Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmelerinde, Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve müzakere süreçleri ele alındı.

Ukrayna Devleti’nde ise sn. Volodimir Zelenski, müzakere görüşmelerinde Türkiye’yi işaret ederek, “Önümüzde yeni bir müzakere turu var ve biz barış istiyoruz. Bana söylenene göre Türkiye’de yüz yüze görüşmeler olacak” dedi.

Cumhurbaşkanımız sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri sonucu, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetleri Türkiye’nin İstanbul şehrinde 28-30 Mart tarihlerinde bir araya gelecekler.

Cumhurbaşkanı sn. Recep Tayyip Erdoğan bu süreçte Türkiye’nin barış adına her türlü katkıyı vermeye devam edeceğini belirtti.

Bu görüşmelerin kalıcı ateşkesle sonuçlanarak barış getirmesini ümit ediyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Posted by on 13:54 in Duyurular, Genel, Güncel | 0 comments

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılan ve 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe Girişimi Türkiye tarihinde unutulmayacak günlerden biri oldu. 15 Temmuz Darbe Girişiminin 5. yılında Gazilerimizin ve Şehit yakınlarımızın anıları hala taze. Türkiye; #15Temmuz hain darbe girişimini, bu girişim sonucu şehit düşen kahramanlarımızı ve ülkesi için gazi olmuş vatanseverlerini asla unutmayacak.

Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal ULUSAN

14 Mart Tıp Bayramı

Posted by on 11:00 in Duyurular, Genel, Güncel | 0 comments

14 Mart Tıp Bayramı

Tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, bu zor günlerde büyük fedakarlık gösteren tüm sağlık çalışanlarına en derin şükranlarımızı sunarız.

İstiklal Marşı’nın 100.yılı

Posted by on 12:59 in Duyurular | 0 comments

İstiklal Marşı’nın 100.yılı

İstiklal Marşımızın 100. yılını kutluyor, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bu vesile ile rahmetle yad ediyoruz.

Bilal ULUSAN

Toplumsal Diriliş Hareketi

Derneği Başkanı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Posted by on 13:22 in Duyurular | 0 comments

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, basın çalışanlarına esenlikler dileriz.

Bilal ULUSAN

Toplumsal Diriliş Hareketi

Derneği Başkanı

Fethi Sekin’i Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Posted by on 12:35 in Duyurular, Şehitlerimiz | 0 comments

Fethi Sekin’i Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Şehadetinin 4. yılında Fethi Sekin’i rahmet ve minnetle anıyor, bu vesileyle teröre canları pahasına geçit vermeyen kahraman şehitlerimize rahmet diliyoruz.

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA SENDE KATIL

Posted by on 23:59 in Duyurular, Genel, Güncel, Haberler | 0 comments

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA SENDE KATIL

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından  yaptığı “Millete Sesleniş” konuşmasından sonra Corona virüsüyle ilgili bir Milli Dayanışma Kampanyası’ başlattı. ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyerek başlatılan bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, yardım hesapları açıldı. Ayrıca, kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amaç, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamak, dünyayı etkisi altına alan bu salgında dar gelirli vatandaşları desteklemek adına millet olarak her dar zamanda gösterdiğimiz milli birlik beraberlik ve dayanışmayı yine göstermek zamanıdır.
Milletimize saygılarımla
Yötemin Kurulu Başkanı
BİLAL ULUSAN

BİZBİZEYETERİZ TÜRKİYEM

İkinci Olağan Genel Kurul Duyurusu

Posted by on 00:00 in Duyurular, Etkinlikler, Güncel | 0 comments

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği  2 olağan genel kurulu toplantisi 30 Kasım 2019 tarih ve saat:11:00 olmak uzere Dernek genel merkezinde yapılacaktır.

Üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

15 Temmuz Gazisi CAN CUMURCU 15 Temmuz, Haç ile Hilal’in savaşıdır demişti.

Posted by on 12:36 in Duyurular, Etkinlikler, Foto Galeri, Genel, Güncel, Haberler | 0 comments

15  Temmuz Gazisi CAN CUMURCU 15 Temmuz, Haç ile Hilal’in savaşıdır demişti.

aane.ws/MdY

15 Temmuz Gazisi Üsküdar İlçesi Çengelköy Muhtarı CAN CUMURCU 15 Temmuz, Haç ile Hilal’in savaşıdır demişti.15 Temmuz2016 tarihinde Çengellöyde yaşananları anlattı.

“İnsanların dertlerine derman olabilmek, işlerini çözebilmek için çalışıyoruz. Çünkü biz burada devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi görüyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakış açısıyla muhtarlığın çehresini değiştirdi. Muhtar artık mahallesinin cumhurbaşkanı. Muhtarlık müessesesi hakikaten çok değerli bir meslek. Vatandaşla birebirsiniz, vatandaşın ilk kapısını çaldığı insan sizsiniz.”

15 Temmuz’da mahallede bir hareketlilik olduğunu ve sürekli askeri araçların geçtiğini aktaran Cumurcu, bunun üzerine Çengelköy Polis Merkezi’ne gittiğini, telsizden İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın darbecilerle yaptığı diyaloğa şahit olduğunu anlattı.

Polis merkezindeki televizyondan köprüdeki tankları gördüğünü kaydeden Cumurcu, “Tankları görünce kafamda şimşek çaktı. Böyle bir metropolde ister DEAŞ ister PKK operasyonu, ne olursa olsun asker orada olmamalı, polis olmalıdır. O zaman işte yaşımızın verdiği tecrübeyle olayın ne olduğunu hemen anlamaya başladık.” diye konuştu.

O sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın durumunu sorduğunu ve sağlığının iyi olduğunu haber aldığını belirten Cumurcu, Erdoğan’ın tespihin imamesi olduğunu, imame dağılırsa tespihin dağılacağını, bu yüzden o gecede Erdoğan’ın sağlığının önemli olduğuna işaret etti.