Duyurular

1/7 Nisan Kanser Haftası

Kanser bir hücre hastalığıdır. Hücre, canlıların temel yapı taşıdır. Yapıları ve işlevleri birbirine benzeyen hücreler bir araya gelerek dokuları, dokular birleşerek organları ve organlarda birleşerek sistemleri oluştururlar. Hücrenin ana özelliği bölünüp...

daha fazla bilgi edinin

21/26 Mart Orman Haftası

    Dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanlar, ekolojik yapının korunmasında da başlıca denge unsurudur. Tüm dünyada küresel ısınmanın etkilerinin belirgin bir şekilde görüldüğü ve hissedildiği günümüzde, bizlerin hayat kaynağı, tüm dünyanın...

daha fazla bilgi edinin

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA SENDE KATIL

Posted by on 23:59 in Duyurular, Genel, Güncel, Haberler | 0 comments

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA SENDE KATIL

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından  yaptığı “Millete Sesleniş” konuşmasından sonra Corona virüsüyle ilgili bir Milli Dayanışma Kampanyası’ başlattı. ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyerek başlatılan bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, yardım hesapları açıldı. Ayrıca, kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amaç, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamak, dünyayı etkisi altına alan bu salgında dar gelirli vatandaşları desteklemek adına millet olarak her dar zamanda gösterdiğimiz milli birlik beraberlik ve dayanışmayı yine göstermek zamanıdır.
Milletimize saygılarımla
Yötemin Kurulu Başkanı
BİLAL ULUSAN

BİZBİZEYETERİZ TÜRKİYEM

İkinci Olağan Genel Kurul Duyurusu

Posted by on 00:00 in Duyurular, Etkinlikler, Güncel | 0 comments

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği  2 olağan genel kurulu toplantisi 30 Kasım 2019 tarih ve saat:11:00 olmak uzere Dernek genel merkezinde yapılacaktır.

Üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

15 Temmuz Gazisi CAN CUMURCU 15 Temmuz, Haç ile Hilal’in savaşıdır demişti.

Posted by on 12:36 in Duyurular, Etkinlikler, Foto Galeri, Genel, Güncel, Haberler | 0 comments

15  Temmuz Gazisi CAN CUMURCU 15 Temmuz, Haç ile Hilal’in savaşıdır demişti.

aane.ws/MdY

15 Temmuz Gazisi Üsküdar İlçesi Çengelköy Muhtarı CAN CUMURCU 15 Temmuz, Haç ile Hilal’in savaşıdır demişti.15 Temmuz2016 tarihinde Çengellöyde yaşananları anlattı.

“İnsanların dertlerine derman olabilmek, işlerini çözebilmek için çalışıyoruz. Çünkü biz burada devlet ile vatandaş arasında bir köprü vazifesi görüyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakış açısıyla muhtarlığın çehresini değiştirdi. Muhtar artık mahallesinin cumhurbaşkanı. Muhtarlık müessesesi hakikaten çok değerli bir meslek. Vatandaşla birebirsiniz, vatandaşın ilk kapısını çaldığı insan sizsiniz.”

15 Temmuz’da mahallede bir hareketlilik olduğunu ve sürekli askeri araçların geçtiğini aktaran Cumurcu, bunun üzerine Çengelköy Polis Merkezi’ne gittiğini, telsizden İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın darbecilerle yaptığı diyaloğa şahit olduğunu anlattı.

Polis merkezindeki televizyondan köprüdeki tankları gördüğünü kaydeden Cumurcu, “Tankları görünce kafamda şimşek çaktı. Böyle bir metropolde ister DEAŞ ister PKK operasyonu, ne olursa olsun asker orada olmamalı, polis olmalıdır. O zaman işte yaşımızın verdiği tecrübeyle olayın ne olduğunu hemen anlamaya başladık.” diye konuştu.

O sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın durumunu sorduğunu ve sağlığının iyi olduğunu haber aldığını belirten Cumurcu, Erdoğan’ın tespihin imamesi olduğunu, imame dağılırsa tespihin dağılacağını, bu yüzden o gecede Erdoğan’ın sağlığının önemli olduğuna işaret etti.

ODTÜ’ de Türk Polisine yapılan hakarete sessiz kalmadık

Posted by on 20:57 in Duyurular, Etkinlikler, Genel, Güncel, Haberler | 0 comments

ODTÜ’ de Türk Polisine yapılan hakarete sessiz kalmadık

Orta Doğu Teknik Üniversitesindeki kavaklık bölgesinde yurt yapımı için kavak ağaçlarının kesilmesini protesto eden bir grup öğrenci protesto etme haklarını kullanırken hadlerini aşarak Türk Polisine akıl almaz kelimelerle hakaret etti. Asayişimizin güvenliğimizin teminatı olarak görevlerini yerine getirmek için özveri ile çalışan polislere yönelik “hiç birinizde gram onur yok “şeklindeki sözler ve diğer ağır hakaretlerin kabul edilemez olduğunu ifade etmek üzere Toplumsal Diriliş Hareketi Derneğimiz ve Köroğlu Gençlik Teşkilatı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte kınama mesajı yayınladık.

https://m.facebook.com/story.phpstory_fbid=152981125872124&id=100034807134164

 

 

BİRLİK BERABERLİK VE İNANÇ

Posted by on 14:44 in Duyurular, Foto Galeri, Genel, Güncel, Haberler | 0 comments

BİRLİK BERABERLİK VE İNANÇ

Vatanını seven insanlar topluluğudur, Türkiye….

Bilen bilir; tarih yazdı destanlar yazdı Türk Milleti. O nedenledir ki böylesi üstümüze gelmekte dünyanın güç odakları. İsterleki ülkemizi kendi ülkelerinin çıkar ve hedefleri doğrultusunda yönetebilsinler. Detaylarına artık her vatandaşımızın vakıf olduğu  S-400 hava savunma sistemlerinin alınması konusu, F-35 lerle ilgili ABD nin değişken yaklaşımları, Doğu Akdeniz de yaşanan güç dengelerinin oluşturmasını hedefleyen stratejik adımlar, süregelen Suriye odaklı ve Ortadoğu Bölgesinde yaşanan olaylar hepsi bu yeni denge düzeninde pozisyon alma rol alma çabalarının sonucudur.

Ülkemizi yöneten büyüklerimizin çabalarını ve gayretlerini görüyor, biliyor,  yönetim kurulumuz olarak millli birlik beraberlik adına inaçla desteğimizle hizmet etmeye devam ediyoruz.

     

Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı Dünya Şampiyonu

Posted by on 13:37 in Duyurular, Genel, Güncel | 0 comments

Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı Dünya Şampiyonu

 

ABD’de de düzenlenen 19 ülkeden 160 sporcunun katıldığı Dünya Paralimpik Yüzme Serisi’nde, 50 m sırtüstü kategorisinde 45.28’lik derecesiyle yarışı ilk sırada bitirerek altın madalya kazanan milli sporcumuz Sümeyye Boyacı’yı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal Ulusan

 

TÜRK KADINLARINA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI TANINMASININ 89. YILI

Posted by on 10:41 in Duyurular, Genel, Güncel | 0 comments

TÜRK KADINLARINA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI TANINMASININ 89. YILI

Türkiye’de kadınların Seçme ve Seçilme hakkı kazanımı 3 Nisan 1930 tarihinde Türkiye’de kadınlara ilk kez belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı verilmesi ile başladı.

Mecliste kabul edilen Belediye Kanunu, 18 yaşından itibaren kadınlara belediye seçimlerinde oy hakkı tanırken, seçilebilme hakkını da getiriyordu.

Mustafa Kemal Atatürk bu hakkı Türk kadınlarına birçok medeni toplumlardan önce hediye etmiştir. Türkiye Cumhuriyetinin ilk yıllarında 1926 ve 1934 yılları arasında gerçekleştirilen Atatürk devrimlerinin bir kısmı kadınların sosyal ve kültürel alanlarda eğitim, hukuk, aile içinde, çalışma hayatında, toplumsal yaşamda ve siyasette eşit haklara sahip olmasını hedeflemiştir. Belediye seçimlerinde seçme ve aday olma hakkı 3 Nisan 1930 da Belediye kanununun kabul edilmesiyle,1933’de çıkarılan köy kanunu ile muhtar seçme ve köy heyetine seçilme 5 Aralık 1934’de Anayasada yapılan bir değişiklikle de Milletvekili seçme seçilme hakları tanınmıştır.

Uluslararası Kadın Hakları Derneği Romanya Temsilcisi Aleksandrine Cantacuzene bir konuşmasında Atatürk ve Türk Kadınları hakkında şöyle söz ediyordu:  “Dünyada yeni bir dönem başlatan Atatürk, Türk kadınına verdiği haklarla anayı hak ettiği yüksekliğe eriştirdi. Batı’ya verdiği bu dersin unutulması mümkün değildir.

Türk Kadınlarının Seçme ve Seçilme haklarını kazanışlarının 89. Yılını kutlar. Saygılarımı Sunarım.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal Ulusan

1/7 Nisan Kanser Haftası

Posted by on 10:48 in Duyurular, Genel, Güncel | 0 comments

1/7 Nisan Kanser Haftası

Kanser bir hücre hastalığıdır. Hücre, canlıların temel yapı taşıdır. Yapıları ve işlevleri birbirine benzeyen hücreler bir araya gelerek dokuları, dokular birleşerek organları ve organlarda birleşerek sistemleri oluştururlar. Hücrenin ana özelliği bölünüp çoğalmasıdır. Yenilenip çoğalan hücreler oluşunca eski hücreler vücuttan atılır. Kanser, hücrenin anormal bölünüp çoğalmasıdır. Kanserli hastalarda hücre, canlının sağlığını bozacak şekilde çoğalarak organların işlevlerini yapmalarını engeller. Sağlık kuruluşları ve bilim insanları tarafından kanser ve tedavisi için yürütülen bilimsel çalışmalar kadar toplum bilinçlenmesi ve farkındalık oluşturmaya yönelik her adım çok kıymetlidir.Kanserden korunma kanserin tedavisinden daha önemli bir husustur.

1-7 Nisan Kanser Haftasının, bu hastalıkla mücadele eden insanlarımızın yaşama sevincini güçlendiren ve toplumumuzun farkındalığını artırıcı etkinliklerle geçmesini temenni ediyor. Tüm kanser hastalarımızın en kısa zamanda sağlıklı ve mutlu günlere kavuşmalarını diliyorum.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal Ulusan

 

21/26 Mart Orman Haftası

Posted by on 11:18 in Duyurular, Genel, Güncel | 0 comments

21/26 Mart Orman Haftası

 

 

Dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanlar, ekolojik yapının korunmasında da başlıca denge unsurudur. Tüm dünyada küresel ısınmanın etkilerinin belirgin bir şekilde görüldüğü ve hissedildiği günümüzde, bizlerin hayat kaynağı, tüm dünyanın akciğerleri olan ormanların korunmasına yönelik çabaların ve duyarlılığın giderek artırılması, ağaç ve orman olmadan solunacak temiz bir havanın, verimli bir toprağın, yağmur ve suyun olmayacağını aklımızdan hiç çıkarmamamız gerekmektedir.

Ağacın ve ormanların ne kadar önemli olduğunu vurgulamak açısından Peygamber Efendimiz Hadis-i Şeriflerinde “bir kimse bir ağaç dikerse, Allah o ağacın meyvesi kadar o kimseye sevap yazar.” buyurarak ağaç dikmeyi teşvik etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftasını kutlar, saygılarımı sunarım.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal Ulusan