İkinci Olagan Genel Kurul yapıldı

BAŞKAN BİLAL ULUSAN TOPLUMSAL OLAYLARA SESSİZ KALAMAYIZ
Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği nin 2. Olağan Genel Kurulu katılım sağlayan üyeler ile birlikte coşkulu bir şekilde tamamlandı. Milli birlik beraberlik adına çalışmaya, manevi değerleri üstte tutan bir anlayışla toplumun her kesiminin sesi olacaklarını belirtilen ve Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Bilal Ulusan, toplumsal olayları gözlemlediklerini belirterek, ülkede yaşananlara toplumu rencide eden konulara sessiz kalamayız, gerek dernek çalışmalarımızla gerekse STK olarak diğer STK larla ortak platformlarda birlikte mücadele ederek, toplumsal farkındalık oluşturmak ve fayda sağlamak hedefimizdir. Yeni dönemde hedefimiz çalışmalarımızı tüm illerde etkin olarak yaygınlaştırmaktır.
DİVAN BAŞKANI ARIKAN ERKEK ÜYELERDEN SÖZ ALDI
Divan başkanlığını yürüten Kültür ve Turizm Bakanlığı daire başkanı Sanem Arikan ….. kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak adına; “……. Toplumsal farkındalık çok önemli öldürülen kadınların katilleri ya abileri, ya babaları yada eşleri oluyor. İnsanı yetiştiren kadın toplumun mimarıdır.Burada erkek dernek üyelerimize sesleniyorum; kendi çocuklarını, başta anneleri olmak üzere tüm kadınlara iyi davranarak örnek olmalarını istiyorum, eşlerinize kızlarınıza, kadınlara iyi davranmak konusunda söz veriyor musunuz diye sordu ve erkek üyelerden güçlü bir söz aldı.
Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı ve aynı zamanda 15 Temmuz gazisi olan Çengelköy muhtarı Can Cumurcu konuşması sırasına “…. üzerimdeki gazilik misyonu ile Türkiyenin neresinde olursa olsun vereceğimiz demeçler milletimize ve Toplumsal Diriliş Hareketine katkıda bulunacaksa ne mutlu bana, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum…” dedi
ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ SAYIN JÜLİDE İSKENDEROĞLU STK ÇALIŞMALARI ÖZVERİ İSTER DEDİ
Çanakkale vekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu derneğin Yönetim Kurulu listesinde yer aldı ve konuşmasında “… gönüllülük esaslı yürüyen dernek faaliyetleri bir süre sonra öyle bir hal alır ki ailenizden bile daha çok zaman ayırır hale gelirsiniz” diyerek sivil toplum örgütlerinde yapılan özverili çalışmaların önemine vurgu yaptı .

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir