Kudüs, Filistin Devleti’nin başkentidir.

İstanbul’da gerçekleşen Olağanüstü İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesinde Müslüman ülkeler Kudüs’ün Filistin devletinin başkenti olduğunu ilan ettiler.
Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Türkiye öncülüğünde toplanan İslam dünyasının en büyük organizasyonu, terörist İsrail’in Filistin topraklarında işgalci olduğu gerçeğini bir kez daha uluslararası toplum nezdinde ortaya koymuş oldu.
Kudüs’ü illegal bir şekilde İsrail’in başkenti olarak tanıyan ABD’nin bundan böyle bölgede barış ve istikrara yönelik çabalarda hiçbir rolü olamayacağı anlaşılmıştır.
Nitekim Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da artık ABD’nin barış görüşmelerinde asla yer almayacağını beyan etmiştir.
Kendi çıkarları doğrultusunda işgalcileri ve darbecileri desteklemekten çekinmeyen emperyalist Batı dünyası, bugüne dek müdahil olduğu coğrafyalara kan ve gözyaşından başka hiçbir şey getirmemiştir.
Bosna’da, Irak’ta, Suriye’de ve Myanmar’da Batı’nın doğrudan veya sessiz kalmak suretiyle dolaylı destek verdiği katliamlar önümüzdeki en canlı örneklerdir.
Müslüman devletlerin, İslam davasının kalbi olarak nitelenebilecek Kudüs meselesinde gösterdikleri ittifak dünyanın farklı yerlerinde Müslümanların maruz kaldığı zulümlerin ortadan kaldırılması adına da umut vericidir.
Bu zirveden alınan güç ile Müslüman devletler gerek bölgesel gerekse de uluslararası tüm sorunlarda işbirliği içinde hareket edebileceklerinin de işaretini vermiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur
Genel Başkan Bilal Ulusan

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir