Meclis’te darbeye göğüs geren milletin vekillerini istiyoruz!

15 Temmuz gecesi yaşanan menfur darbe girişimini geri püskürten milletimizin fertlerini ve kahraman gazilerini yargıdan muaf tutmak maksadıyla çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ilgili olarak CHP’li Ömer Süha Aldan, “Benim itlerim var, sokağa salarım diyorsunuz” şeklinde milletin kahramanlığını hiçe sayan bir açıklamada bulunmuştur.
Kanun hükmünün 15 Temmuz ve 16 Temmuz 2016 tarihlerinde canı pahasına devletine ve hükümetine sahip çıkan yurttaşlarımızı kapsadığı açık iken, hukukçu kimliği olan Aldan’ın bu ifadelerinin kamuoyu nezdinde aziz milletimize alenen hakaret olduğu aşikardır.
Türk milleti, 15 Temmuz ve 16 Temmuz 2016 günlerinde, CHP’nin tarihi boyunca hiç sergilemediği bir duruş ortaya koyarak tanklara karşı göğsünü siper etmiştir. Milletimiz, mazisini koruma iradesi ve istikbaline sahip çıkma dirayeti ile vatanına, dirlik ve düzenine sahip çıkarken benzerine ancak Çanakkale Harbi ve İstiklal Harbi’nde rastlanacak bir mücadele ortaya koymuştur. Bu şanlı direnişin mümessillerini tahkir ve rencide edecek her türlü girişimin karşısında durulmalıdır.
Dolayısıyla Toplumsal Diriliş Hareketi olarak, Aldan’ın gerçekleri çarpıtan bu açıklamasını kınadığımızı belirtiyor ve ifadelerinden dolayı özür dilemediği sürece kendisini aziz milletimizin bir vekili olarak tanımadığımızın altını çizerek yargı makamlarımızı Türk milleti adına yasal işlem başlatmaları doğrultusunda göreve çağırıyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Genel Başkan Bilal Ulusan

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir