Salgınla Mücadelede Çözüm Sende sen #evdekalturkiye

Covid19 ile mücadelede devletimizin aldığı kararlar ve uygulamalar sayesinde önalmak mümkünken asıl salgını durduracak konu alınan sokağa çıkmama, maske kullanma zorunluluğu ve sıkça sabunla el yıkama kararlarına uyan halkımızın bu kurallara sıkı sıkıya bağlı kalması ile mümkündür.

Nitekim Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Koronavirüs ile mücadeleye ilişkin alınan yeni tedbirleri açıkladığı konuşmasında, “Ülkemizde hayatı ne zaman normale döndürebileceğimiz 83 milyon olarak bizlerin elindedir. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgının seyrini o derece hızlı kontrol altına alır ve tehdidi tamamen ortadan kaldırabiliriz, aksi hâlde bugün üzüntüyle takip ettiğimiz kimi ülkelerin durumuna düşmemiz kaçınılmazdır” demiştir.

Bu savaşta, bu seferberlikte, salgınla mücadele özveri ile çalışan doktorlara, tüm sağlık çalışanlarına, emniyet çalışanlarına ve hizmet sektöründe çalışan zorunlu olarak işlerini yürüten tüm çalışanlara, yardımcı olmak adına sen #evdekalturkiye, evde sıkılmak hastanede sıkılmaktan çok daha iyidir.

Salgın ve etki sürecinin uzun sürmesi ihtimali düşünüldüğünde; Sağlık sektöründe yapılan tedavi, aşı, ilaç, yardımcı sağlık malzemelerinin üretimine ilişkin çalışmaların yanısıra gıda temini ve üretimi açısından da alınacak önlemlerin çok kritik olduğunu düşünmekteyiz. Bu konunun da devletimizin dikkatinden kaçmadığına eminiz. Nitekim Tarım Bakanlığımızın da tarımsal üretime ve üreticilere destek olacak uygulamalarla önümüzdeki sürece olağan dışı bir gündemle hazırlanıyor olduğuna inancımız tamdır. Çifçilerimizin  ekim dikim faaliyetlerini aksatmadan sürdürebilmeleri hem ülkemizin gıda temini hemde bu döneme yurt dışı ihracatımızı arttırmak açısından son derece önemlidir.

Milli birlik beraberlik tek çıkış yolumuz.

Milletime saygılarımla…

Yönetim Kurulu Başkanı Bilal ULUSAN

#bizbizeyeteriz

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir