Osmanlı Haftasının 720. Yılı Kutlu Olsun

Osmanlı Devleti Oğuzların Kayı boyundan gelen Osman Gazi tarafından 1299 yılında Bilecik ilinin Söğüt kasabasında kuruldu. Bir beylikten devlet ve imparatorluk olan Osmanlılar kuruluş, yükseliş, duraklama, gerileme ve çöküş dönemlerini 623 yıl içinde yaşayarak tarih sahnesinde kalarak isimlerini, medeniyetlerini Dünya tarihine altın harflerle yazdırmışlardır. Günümüzde Dünya halen Osmanlı medeniyetinin sırlarını aramaktadır.
Anadolu’da barış, Balkanlar’da huzur, Orta Doğu’da istikrarın hâkim olduğu Osmanlı yönetimi insanlığa Türk Örf ve Adetlerini, İslam Kültürünün yükümlülüklerini doğrudan alan din, dil, ırk ayrımı yapmadan birçok devleti ve milleti hâkimiyeti altında tutmayı başarmıştır.

Osmanlı’nın yaşadığı gelişmeler tüm dünyanın yol haritasını çizmiştir. Unutulmamalıdır ki, Ulubatlının cesareti, Akşemseddin’ in bilgeliği ve Fatih’in dehasıyla Osmanlı İstanbul’a, dünya ise yeni bir çağa adım atmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm Türk Halklarının adına Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunun 720. Yıl dönümünü kutlar, saygılarımı sunarım.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bilal Ulusan

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir