Şehit, Gazi ve Aileleri Gazi Mecliste

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği olarak şehit yakınları, gazilerimiz ve ailelerini Yönetim Kurulu üyemiz Çanakkale vekili Sayın Jülide İskenderoğlu ev sahipliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırladık.

Bilal Ulusan ve Jülide İskenderoğlu’nun yanı sıra derneğimizin yönetimin kurulu üyelerinden Hüseyin Aykal, Sanem Arıkan, Seçkin Aral, Necdet Vardar, Erkan Demir ve üyelerimiz Mecliste şehit ailelerini birlikte karşıladılar.

Ardından Gazi Meclisi Toplumsal Diriliş Hareketi Başkanı Bilal Ulusan eşliğinde gezen gazilerimiz ve aileler, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin izlerini de bizzat gördüler. Meclis Genel Kurul salonunun da gezdirilmesinin ardından, Ak Parti grup salonu Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği etkinliğine açıldı. TBMM’deki organizasyona, şehit ve gazi aileleri ile birlikte Milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.

Organizasyona ev sahipliği yapan Sayın Jülide İskenderoğlu açılış konuşmasında “…Çanakkale şehitler diyarıdır; benim Çanakkale vekili olarak en onur duyduğum işlerdendir şehit aileleriyle yaptığımız çalışmalar. Henüz daha vekil olmadığım dönemde Bilal Başkanım derneği kurarken ben derneğin kuruluşunda olmak istedim bu memlekete kanını canını vermiş, en sevdiğini feda etmiş sizlerin elini tutabilmek bir anne olarak benim görevim diye düşünüyorum” dedi. Yaptığı konuşmada, şehitler diyarı Çanakkale Milletvekili olarak,  şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerini Mecliste ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederek, şehit yakınlarının, gazilerin bağımsızlığımızın sigortası olduğunu kaydetti. 

Bir anne olarak “Sizin evlatlarınız, bizim evlatlarımız.” diyen Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU;  “Onlar, memleket için, bizim için canlarını feda ederek, vatan ve bayrak için, tüm kutsal değerlerimiz için hiç tereddüt etmeden şehadet şerbeti içip, şehitlik mertebesine ulaştılar. Ay yıldızlı bayrağın, al rengi solmasın diye canlarını feda eden, bu topraklar için toprağa düşen şehitlerimiz ölümsüzdür. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.  Bu güzel ve anlamlı programı organize eden Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği’ne ve Genel Başkanımız Bilal ULUSAN’a, özellikle teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Toplumsal diriliş hareketi derneği başkanı Bilal Ulusan da organizasyona ilişkin konuşmasında

“Demokrasimizin, milli irademizin gelecek nesillere daha güçlü ve özgür bir ülke bırakabilmenin güvencesi olduğu inancıyla kıymetli gazilerimize ve ebediyen kalbimizde olacak şehitlerimize şükranlarımızı sunarız. Gazi Mecliste yaptığımız bu toplantıda şehit aileleri ve yakınlarıyla bir arada olmaktan onur duyuyoruz; onlar en kıymetli emanetlerimizdir” dedi.

Organizasyona şehit yakınları ve gazilere plaketlerini takdim etmek üzere Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yanı sıra Hukuk ve Demokrasi Kurumu Derneği Başkanı Sn. Nevzat TÜRKÖN, Emniyet Teşkilatı Vazife Malûlü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı sn. Gülsen BAL, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN, Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Sn. Hüseyin KURİŞ te iştirak ettiler.

Şehit yakınlarına ve gazilere plaketlerinin takdiminden sonra İzmir’den gelen, aynı zamanda imam olan, şehit babası İbrahim Taşdemir şehit ailelerini temsilen yaptığı konuşmada “…..devletimizin, milletimizin, ümmetimizin yükü şehitlerimizin omzunda; onları izleyen izinden giden kardeşlerinin omzunda. Ülkemiz emin ellerde, ümmetimiz de emin ellerde ” dedi. Şehitlerimiz için edilen duanın esnasında salonda duygulu anlarda yaşandı.

Programın kapanışında hatıra fotoğrafları çekilirken, dedesini ve babasını Çanakkale’de oğlunu da  Güneydoğu’da şehit veren annemizin Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’yla gerçekleştirdiği sohbet ve İskenderoğlu’nun onlar birim emanetimiz sözleri, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

 

 

Author: Toplumsal Dirilis

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir