TDH Derneği Manifestosu

DERNEK MANİFESTOSU

  1. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine olan hangi ırka, mezhebe, dile, renge veya dünya görüşüne sahip olursa olsun bu ülkenin bir ferdi olmayı kendi için şeref kabul etmiş herkesle aynı saftayız.
  2. Hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, aynı ülkenin birlik ve beraberliğine hizmet eden farklı görüşten insanları aynı çatı altında toplamak.
  3. Ülkemizin gelişimine her türlü akademik çalışması ile katkıda bulunan eğitim faaliyetleri ile yarınımızın teminatıdır. Modern dünyanın çizgisinde ilerleme bilinciyle hareket eden tüm eğitimcilerle kol kola yürümek.
  4. İç veya dış güçlerden gelen her türlü tehdide göğsümüzü siper eden, canı pahasına güvenliğimizi sağlayan, gecesini gündüzüne katıp bizleri koruyan güvenlik güçlerimizle kucaklaşmak.
  5. Sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir tarafında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran, ülkesinin menfaatini kişisel çıkarlarının üstünde tutan milli ticari ahlaka sahip iş adamlarımızla aynı yolda yürümek.
  6. Ülkesi için tanklara göğsünü siper eden, kurşunlara göğüs gererek 15 Temmuz’da eşsiz bir zaferle milli iradeyi dimdik ayakta tutan bu kahraman milletin hizmetinde olmak.
  7. Dış mihrakların oyuncağı olup bu vatanın evlatlarını gizli emelleri ile kardeşine silah doğrultacak kadar haince hareket eden tüm terör örgütleri karşısında amansızca mücadele etmeyi ilke edinen yurttaşlarımızla aynı safta yürümek
  8. Ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği uğruna şehit ve gazi olmuş vatan evlatlarının ailelerine sahip çıkmak. Her türlü maddi ve manevi dertlerine deva bulmak, şehitlerimizi milletin hafızasında diri tutmak.

Milli şairimiz Mehmet Akif’in mısralarında en güzel şekliyle yer bulan;

“Asım’ın nesli…diyordum ya…nesilmiş gerçek:

“İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.”

bir gençliğin yetişmesine katkıda bulunmak.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir