Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Marmaris’te basına tanıtıldı

15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin ardından her siyasi görüş, düşünce, inanç ve meslek grubundan insanları bir araya getirmek amacıyla Ankara’da kurulan Toplumsal Diriliş Hareketi Derneğimiz Muğla’nın Marmaris İlçesinde düzenlenen bir toplantıyla basına tanıtıldı.

Muğla’nın Marmaris İlçesinde gerçekleştirilen toplantıya Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Genel Başkan Yardımcımız, Toplumsal Diriliş Hareketi Derneğimizin Muğla temsilcilerinin yanında yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantı kapsamında basın mensuplarına derneğimizin misyonu, faaliyetleri ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verildi.

‘Bu ülkenin bir ferdi olmayı kendisi için şeref kabul etmiş herkesle aynı saftayız’

Sayın Genel Başkan Yardımcımız, ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, hangi ırka, mezhebe, dile, renge veya dünya görüşüne sahip olursa olsun bu ülkenin bir ferdi olmayı kendisi için şeref kabul etmiş herkesle aynı safta olduklarını söyledi.

‘Şehit ve gazi olmuş vatan evlatlarının ailelerine sahip çıkmak istiyoruz’

Sayın Genel Başkan Yardımcımız, “Hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, aynı ülkenin birlik ve beraberliğine hizmet eden farklı görüşten insanları aynı çatı altında toplamak istedik. Bu kahraman milletin hizmetinde olmak, dış mihrapların oyuncağı olup bu vatanın evlatlarını gizli emelleriyle kardeşine silah doğrultacak kadar haince hareket eden tüm terör örgütleri karşısında amansızca mücadele etmeyi ilke edinen yurttaşlarımızla aynı safta yürümek, ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği uğruna şehit ve gazi olmuş vatan evlatlarının ailelerine sahip çıkmak istiyoruz.” dedi.

‘Yolumuz açıktır, yeter ki biz bu yolda yürümesini bilelim’

Sayın Genel Başkan Yardımcımız, “ Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği geniş ailemizin adıdır. Misyonumuz; toplumun her kesiminden, üreten, yöneten ve ortak hedefler etrafında birleşen insanları bir araya getirerek Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasal yaşamına katkı yapacak bir platform hazırlanmaktadır. Her türlü ayrımcılığı reddederek, insanlığın yarattığı evrensel değerlere sahip çıkarak, demokratik bir kültürün oluşması sürecine kendi örf, adet ve geleneklerimizle katılıyoruz. Yolumuz açıktır, yeter ki biz bu yolda yürümesini bilelim. Bir olalım, birlik olalım. Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuzdan bugüne; ulusal güvenliğimizi, demokrasimizi, barış ve hoşgörü içerisinde yaşama arzumuzu ve milli iradeyi hedef alan bu hain girişimin etkilerini kısa sürede atlatmada hükumetimize devletimize, şehit aileleri ve gazi ve ailelerine destek olmayı hedefledik.” ifadelerini kullandı.

‘Bu kahraman milletin hizmetinde olmak istiyoruz’

Sayın Genel Başkan Yardımcımız sözlerine şöyle devam etti:“Modern dünyanın çizgisinde ilerleme bilinciyle hareket eden tüm eğitimcilerle kol kola yürümek, iç veya dış güçlerden gelen her türlü tehdide göğsünü siper eden, canı pahasına güvenliğimizi sağlayan, gecesini gündüzüne katıp bizleri koruyan güvenlik güçlerimizle kucaklaşmak, sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir tarafında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran, ülkesinin menfaatini kişisel çıkarlarının üstünde tutan milli ve ticari ahlaka sahip iş adamlarımızla aynı yolda yürümek, ülkesi için tanklara göğsünü siper eden, kurşunlara göğüs gererek 15 Temmuz’da eşsiz bir zaferle milli iradeyi dimdik ayakta tutan bu kahraman milletin hizmetinde olmak istiyoruz.”

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir