Toplumsal Diriliş Hareketi Derneğimiz üyesi Rukiye Dağ, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneğimiz üyesi Rukiye Dağ, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  yürütülen ‘Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar’ projesi kapsamında  15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbeci askerlerine karşı kahramanlık örneği sergileyen isimler yaşadıklarını anlatmaya devam ediyor.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneğimiz üyesi Rukiye Dağ, ‘Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar’ konferanslarının Bartın, Zonguldak, İstanbul Pendik ve Bahçelievler’de düzenlenen programlarında 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde şehit olan eşi Cuma Dağ ile o gece yaşadıklarını anlattı.

“Eğer bu gece vatana sahip çıkmazsak bir daha sahip çıkacak vatanımız kalmayabilir”
Derneğimiz üyesi ve şehit eşi Sayın Rukiye Dağ, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı; “Ben ve eşim darbe girişiminin olduğunu televizyondan öğrenince 6 yaşındaki oğlumuzu teyzesine bırakıp dışarı çıktık. Eşim eğer bu gece vatana sahip çıkmazsak bir daha sahip çıkacak vatanımız kalmayabilir dedi. Sonrasında ben eşimden biraz uzaklaştım. Sokaktaki insanlarla birlikte asker kışlaya şeklinde sloganlar atıyorduk. Sonrasında darbeci askerler tanklarıyla karşımıza dikildiler. Bir anda ortalık cehennem yerine döndü. Helikopterden bulunduğumuz yeri taramaya başladılar. Bir kaç adım gerimde o kurşunlarla eşim şehit düşmüş. Önce eşimi tanıyamadım yanına yaklaştığımda elbiselerinden ancak o kişinin eşim olduğunu anlayabildim. Bilseydim şehit olacağını bir an bile olsun elini bırakmazdım” dedi.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir