‘Toplumsal diriliş hareketini daim kılmak amacıyla kurulduk’

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik’in kurucusu olduğu Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği, Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı ve mozaleye çelenk bıraktı.

mozoleye çelenk koyma - toplumsal diriliş hareketi derneği

Ülkemize karşı 15 Temmuz 2016’da yapılan darbe girişiminin ardından oluşan milli bilinci, birlik ve beraberlik duygusuyla daha da güçlendirerek, toplumsal sorunlarla mücadele etmek, vatandaşların refahı ve huzuru için projeler üreterek toplumsal kalkınmayı sağlamak amacıyla kurulan Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği, Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı.

Beraberindeki heyetle mozoleye çelenk bırakan ve Anıtkabir anı defterini imzalayan Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği Başkanı Bilal Ulusan, derneğin kuruluş amacı ve vizyonuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

‘Toplumsal diriliş hareketini daim kılmak amacıyla kurulduk’

“Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği, kendi meclisine ve milletine uçakla, tankla saldıran, kendi askerine, polisine, halkına kurşun sıkan kanlı terör örgütü FETÖ ve destekçilerine karşı; Cumhurbaşkanımızın bir sözüyle tereddüt etmeden meydanlara koşan, canlarını bu vatana siper eden aziz milletimizin gösterdiği milli birlik ve beraberlik şuurunu yaygınlaştırmak, bu toplumsal diriliş hareketini daim kılmak amacıyla kuruldu.

Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde tüm dünyaya gösterdiğimiz demokrasi, milli birlik ve beraberlik kültürünü korumak, bu şuuru gelecek nesillere aktarmak ve en önemlisi benzer yapıların bu gibi kalkışmalara bir daha yeltenmemesi için çalışmalar yapacağız”

Bilal Ulusan - röportaj

‘Artık kendi hikayemizi anlatma zamanı!’

15 Temmuz kanlı darbe girişimine karşı canlarını siper eden şehitlerin aileleri ve gazilerle birlikte aziz Atatürk’ün huzuruna çıktıklarını aktaran Ulusan, “İkinci Kurtuluş Savaşı’nın neferleri olarak, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı aziz Atatürk’e saygı, şükran ve minnetimizi sunduk.
Türkiye’nin sahipsiz olmadığını, dün olduğu gibi bugün de vatanımızı canları pahasına koruyacak Ayşeler, Mehmetler ve Ömer Halis Demirler’in tükenmeyeceğini bir kez daha gösterdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın da geçtiğimiz günlerde hatırlattığı, Afrika topraklarında söylenmiş çok güzel bir atasözü var: “Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların hikayelerini dinlemek zorundayız.”
Artık kendi hikayemizi anlatma zamanı! 15 Temmuz’da vatandaşlarımızın canlarını siper ederek yeniden yazmaya başladıkları kahramanlık dolu hikayenin devamını getirmek, hikayemizi tüm dünyaya duyurmak için bu yola çıktık.” ifadelerini kullandı.

Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği - Anıtkabir Ziyareti

‘Milli birlik ve beraberlik şuurumuzu dünyanın dört bir yanında hissettireceğiz’

Ulusan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği, sadece Türkiye sınırları içerisinde kalmayacak, tüm dünyaya örnek olan milli birlik ve beraberlik şuurumuzu Avrupa’da, Amerika’da, Asya’da ve dünyanın dört bir yanında hissettirecektir. Çıktığımız bu yolda, Yüce Allah’ın izni ve inayetiyle muvaffak olmayı ümit ediyoruz.”

Kaynak: TRT Haber

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir